JAK SIĘ ZAPISAĆ NA KURSY KOSMETYCZNE?

1 Wypełnij zgłoszenie online
2 Opłać wpisowe (rezerwacja)
3 Przyjdź na zajęcia

Wpisowe opłacasz na konto ASP: 43 1050 1445 1000 0022 9763 1190 lub Dotpay lub konto walutowe. Sprawdź wszystkie opcje.

GODZINY OTWARCIA

Pon-Pt: 9:00 - 16:30
Sob-Ndz: nieczynne
Infolinia: codziennie 9-19

Na czym polega racjonalna kosmetyka?

Znaczenie kosmetyki we współczesnym świecie

Kosmetyka towarzyszy człowiekowi od zawsze, wielokrotnie poprzez wieki zmieniała swoje oblicze, jednakże główny jej cel pozostawał jeden. Uczynić człowieka pięknym. Pojęcie piękna też nigdy nie było jednoznaczne, dzięki artystom Sztuk Pięknych istniały w różnych wiekach różne "kanony" piękna, dzięki którym ludzie nie zadając sobie zbyt wielu pytań podążali ślepo za wytyczonym wzorcem. Również w zależności od kultury podejście do wizerunku człowieka oraz stosunek do wartości zewnętrznych były inne. Pomimo przestróg przed próżnością, nie potrafimy zrezygnować z dbałości o to jak wyglądamy, ma to tak duży wpływ na nasze samopoczucie.

Pięknem na które nie ma kosmetyku. Każdy człowiek bogaty wewnętrznie choćby był szpetny nosi w sobie pierwiastek piękna, wystarczy jedynie umieć dostrzec i podkreślić ten uśmiech, błysk w oku, czy promienistość twarzy.

Wiemy doskonale, że ludziom przystojnym jest "łatwiej", zapominamy więc o naszych możliwościach i od najmłodszych lat poświęcamy wiele czasu na to aby nasza cera, nasze włosy, paznokcie itd. były nienaganne. Jako wzór pięknosci przedstawiamy małym dziewczynkom lalkę barbie. Śledząc postępy w medycynie, wyłapujemy wszelkie nowości, inwestujemy ogromne pieniądze w koncerny kosmetyczne i farmaceutyczne, ale piękno uzyskane w ten sposób jest niepełne.

Dzisiaj na szczęście modna jest wygoda co daje możliwość wyboru. Dzięki temu nie wszyscy dają się zwariować, są również tacy, którzy działają na zasadzie przeciwwagi dla tego szalonego pędu za sukcesem, który również wiąże się z perfekcyjnym, często nienaturalnym wyglądem.

Odpowiedzią na to szaleństwo jest kosmetyka racjonalna, czyli umiejętne wykorzystanie i połączenie możliwości danych nam przez postęp cywilizacyjny, znajomość natury i umiejętne czerpanie z jej źródeł, oraz spojrzenie na człowieka w sposób jednostkowy, odrębny, poprzez niego samego a nie poprzez wytyczne rodem z kolorowych pism. Kosmetyczka stosująca kosmetykę racjonalną to osoba, która potrafi dostrzec w człowieku jego naturalne piękno i potrafi znaleźć najodpowiedniejszy sposób na podkreślenie go. Taka powina być funkcja kosmetyki dzisiaj - pomoc ludziom, nie tylko w zwalczaniu problemów natury medycznej, ale również pomoc w odnajdywaniu drogi do samego siebie do piękna ukrytego w nas samych. Kolejnym krokiem jest pielęgnacja - dyskretna i wyważona. Nie wolno bowiem nikogo narażać na wstrząsy tak fizyczne jak i emocjonalne. Racjonalna kosmetyka we współczesnym świecie to coś więcej niż przypudrowane peruki, czy zaaplikowanie drogiego kremu.

Magdalena Peron-Szott    

- Autorka jest uczestniczką    
jednego z kursów w Akademii    

Nie znalazłaś potrzebnych informacji?

Kliknij w przycisk po prawej i skontaktuj się z nami.

TOP