JAK SIĘ ZAPISAĆ NA KURSY KOSMETYCZNE?

1 Wypełnij zgłoszenie online
2 Opłać wpisowe (rezerwacja)
3 Przyjdź na zajęcia

Wpisowe opłacasz na konto ASP: 43 1050 1445 1000 0022 9763 1190 lub Dotpay lub konto walutowe. Sprawdź wszystkie opcje.

GODZINY OTWARCIA

Pon-Pt: 8:30 - 16:00
Sob-Ndz: nieczynne
Infolinia: codziennie 9-19

Co zrobić, by mieć codziennie chęć do życia

być przepełnionym energią i optymizmem?

Stres - to dysharmonia między światem wewnętrznym i zewnętrznym.
Relaks - jest nauką jak odpoczywać.

Wszyscy pragniemy być Młodzi, Piękni i Bogaci. Gdybyśmy wszyscy tacy byli, przestałyby to być atrakcyjne cechy. Piękno Człowieka i Piękno Świata polega na różnorodności. Najwięcej czasu spędzamy ze sobą samym, dlatego im wcześniej polubimy siebie samych, milej spędzimy resztę życia w towarzystwie siebie samych i ludzi, których cenimy.

Większość ludzi myśli że nie ma wpływu na swój stan psychiczny - można go zmienić, jeśli zrozumie się swoje uczucia i emocje. Brak kontaktu ze swoimi emocjami i uczuciami - emocje i uczucia są kluczem do zrozumienia samego siebie.

Najczęściej uważamy emocje za zbędne obciążenie i nonsens. Spychamy je na peryferie naszego życia i staramy się jak najdokładniej je ukryć. Znosimy wszystko z uśmiechem, próbujemy się uśmiechać, próbujemy się pozbierać, jakoś sobie poradzić - dlatego emocje niczym żywioł wybuchają w najmniej spodziewanych momentach. Wszyscy w jakimś stopniu poddaliśmy się modzie ukrywania uczuć. Taka postawa niszczy życie, ogranicza możliwości. Walczymy o odzyskanie kontroli, ludzie stali się ostrożni i egoistyczni, mniej cywilizowaniu i mniej wrażliwi.

Emocje nie są tajemnicą, nie są zawartością puszki Pandory. Dzięki ich zrozumieniu możemy zacząć doświadczać ich twórczej siły, możemy znaleźć to co w nas najlepsze. Życie jest rodzajem paradoksu przeciwieństw, a cała sztuka polega na zachowaniu równowagi między nimi.

Odpoczynek przywraca poczucie jedności ciała i umysłu oraz dobre samopoczucie. Relaks jest sposobem na pozbycie się napięcia fizycznego, które jest reakcją obronną na stres emocjonalny.

Stres emocjonalny gromadzi się w głównych częściach ciała, usztywnia grupy mięśniowe (ramiona, mięśnie grzbietu, mięśnie twarzy, kolana, nogi). Każda część ciała reaguje na inny rodzaj stresu, dlatego stan ciała odpowie na pytanie, jaki jest stan ducha. To język ciała.

Mięśnie twarzy tężeją, twarz staje się jak maska, mięśnie grzbietu tworzą tarczę ochronną. Kość krzyżowa kurczy się, mówi o walce o przetrwanie, kolana informują o słabości i kontroli, w nogach odczuwa się emocje takie jak gniew.

Wyznaję zasadę pozytywnego i twórczego podejścia do samopoznania. Z dużą rezerwą podchodzę do psychoterapii i psychoanalizy. Większość terapeutów zachęca pacjenta, aby powracał myślami do przeszłości, aby rozmyślał o swoich depresjach, nieszczęściach, wszystko po to, aby poczuć się lepiej. Automatycznie i nieodwracalnie uwalnia się przykre uczucia i niemiłe doświadczenia.

Jakie korzyści może przynieść rozmyślanie na temat przeszłości? Przeszłość do czas, który już się dokonał. Całkowita zmiana życia wymaga dużej odwagi, poszukiwań, zrozumienia. Rozwój twórczy pozwala nam na odkrycie talentu. W każdym z nas - dążenie do antycznego ducha.

Jak zrobić pierwszy krok, przydatny w naszym życiu?

Sztuka samoakceptacji - Polega na sztuce akceptacji innych, ich różnorodności, przeciwieństw - tylko przeciwieństwa potrafią się czegoś nauczyć.

 • Pozytywne myślenie - Siła afirmacji jest w stanie zmienić podświadomie myśli i kształtować życie według swej woli.
 • Poczucie humoru - Śmiech jest zaraźliwy (najlepiej umieć śmiać się z samego siebie). Terapia śmiechem.
 • Hobby - Zawsze wnosi coś nowego do naszego życia. Daje nam poczucie sensu istnienia. Może być okazją do nawiązywania kontaktu z innymi ludźmi.
 • Słuchanie muzyki - Kształtowanie słuchu jest jedną z większych przyjemności życia. Spokojna muzyka pomaga uzdrowić ciało i uspokoić umysł, przynosi nam ukojenie stany alfa.
 • Relaksujące otoczenie - Sztuka aranżacji przestrzeni, wybór i łączenie kolorów, naturalne tkaniny, łagodne oświetlenie.
 • Wypoczynek na łonie natury - Oderwanie się od codzienności sprawia że masz czas na przemyślenie, co naprawdę w życiu jest warte.
 • Odpowiednie odżywianie - Dobre trawienie. Nie jedz, kiedy jesteś zdenerwowana.
 • Ogród - Uprawiaj kwiaty o różnych kolorach i zapachach, tak, aby cieszyły wszystkie zmysły.

Jak zrobić drugi krok, przydatny w naszym zawodzie?

 • Rozluźnij dłonie - są podstawowymi narzędziami naszej pracy zawodowej, powinny być sprawne i elastyczne. Ćwiczenia polegają na ściskaniu miękkich przedmiotów, np. piłeczek lub chińskie kule magnetyczne.
 • Świadome oddychanie - głębokie, powolne, rytmiczne, odpręża ciało i uspokaja umysł.
 • Medytacja Alfa - Połóż się na wznak na płaskiej powierzchni. Zamknij oczy. Zacznij powoli oddychać. Napnij i rozluźnij mięśnie - w ten sposób pozbędziesz się napięcia. Napnij mięśnie, zrób wdech i wstrzymaj oddech tak długo, aż będziesz musiała wypuścić powietrze. Rozluźnij ciało i tak pozostań przez długą chwilę. Ta postawa jest podstawową assaną Jogi. Pozwoli Ci wejść w stan Alfa. W stanie Alfa możesz wejść w stan głębokiego relaksu - jest to podstawowy stan, w którym najefektywniej odpoczywasz.
 • Muzyka relaksacyjna - Umożliwi Ci długotrwały odpoczynek nie tylko w stanie Alfa.
 • Aromaterapia - W postaci kadzideł lub kominków aromatycznych z olejkiem lawendowym, jaśminowym, różanym, werbeny, drzewa sandałowego pozwoli Ci na głębokie uspokojenie ciała i umysłu.
 • Wizualizacja - To terapia przynosząca duże efekty, uruchamia wyobraźnię, ale wymaga głębokiego skupienia i regularnych ćwiczeń. Nie jest przeznaczona dla leniwych - przeznaczona jest dla systematycznych i pracowitych (rada dla leniwych - używana jest do spełniania życzeń, jest rodzajem magicznych uzdolnień).

Jak zrobić trzeci, najważniejszy krok, dla zaawansowanych?

Masaż - jest jedną z form komunikowania się między ludźmi, jest jedną z najbardziej dobroczynnych terapii relaksu. Dotyk ma ogromne znaczenie dla kształtowania się osobowości, pomaga zacieśnić więzi łączące nas z ludźmi. Wiele osób ma duże trudności z reagowaniem na dotyk innego człowieka w sposób serdeczny i ciepły. Masaż uwalnia ciało od bólu, napięcia, uspokaja umysł i system nerwowy. Pełen czułości dotyk rozprasza poczucie samotności i wyobcowania, przywraca jedność ciała i umysłu. Warunkiem dobrego masażu są płynne, rytmiczne ruchy.

Współczesna psychologia dokonała kolejnego podziału, podzieliła inteligencję:

 • 1. Inteligencja racjonalna - Beta
 • 2. Inteligencja emocjonalna - Alfa + Beta
 • 3. Inteligencja duchowa - Alfa + Theta (głęboki relaks)

Kim jest doświadczona kosmetyczka?

- To ciężko pracująca kobieta, wykonująca Posługę Kosmetyczną. Stres, nałogi, frustracje, zaburzenia snu, wyczerpanie, zniechęcenie, lęki, są jej dobrze znane. Doświadczona kosmetyczka stara się ze wszystkich sił uwolnić od nich pacjentów. Naucza również, jak odpoczywać. Stres nazywa lękami, a relaks - odpoczynkiem. Wie również, na czym polega Sztuka.

Sztuka polega na tym, aby będąc sobą, być kimś wyjątkowymKrystyna Łenczyńska    

Autorka jest Założycielką ASP    
www.krystyna.asp.edu.pl    

Artykuł został opracowany w oparciu o wykład K. Łenczyńskiej    
w ramach Małopolskiego Sympozjum Kosmetycznego (2004)    

Nie znalazłaś potrzebnych informacji?

Kliknij w przycisk po prawej i skontaktuj się z nami.

TOP